Ana Sayfa Teknoloji Kim Kimdir? Gündem Siyaset Ekonomi Asayiş Eğitim-Bilim Kültür-Sanat Sağlık-Yaşam Dünya Spor Yerel Haberler
5 PKK’lı terörist hava harekatı ile etkisiz hale getirildi
5 PKK’lı terörist hava harekatı ile etkisiz hale getirildi
Göktaş: 'Öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanması için 450 milyon TL kaynak aktardık'
Göktaş: "Öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanması için 450 milyon TL kaynak aktardık"
Filenin Sultanları, Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri’nde 7'de 7 yaptı
Filenin Sultanları, Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri’nde 7'de 7 yaptı
Bakan Koca: 'Grip aşısı uygulaması başladı'
Bakan Koca: "Grip aşısı uygulaması başladı"
Bakan Yerlikaya: '72 zehir taciri yakalandı'
Bakan Yerlikaya: "72 zehir taciri yakalandı"
HABERLER>GÜNDEM
26 Kasım 2021 Cuma - 15:41

Milletvekili Aydemir Sağlıkta AK Yaklaşımı paylaştı

Milletvekili Aydemir, AK Parti döneminde gerçekleştirilen Reformlarla Türkiye’nin Sağlık alanında küresel boyutta gıpta ile izlenen bir ülke konumuna kavuştuğunu, salgın sürecindeki başarıların Dünya’da gündem oluşturduğunu kaydetti.

Milletvekili Aydemir Sağlıkta AK Yaklaşımı paylaştı

AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyesi Milletvekili İbrahim Aydemir, AK Parti döneminde gerçekleştirilen Reformlarla Türkiye’nin Sağlık alanında küresel boyutta gıpta ile izlenen bir ülke konumuna kavuştuğunu, salgın sürecindeki başarıların Dünya’da gündem oluşturduğunu kaydetti.

‘BAKANLARIMIZDAN ALLAH RAZI OLSUN’

Sağlık Bakanlığının nitelikli ve kaliteli hizmetler kaydettiğini belirten Milletvekili Aydemir, Erzurum şehir Hastanesini örnek gösterdi. Sağlık eski Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ı Dadaşlık kıvamı çok yüksek bir şahsiyet olarak tanımlayan, bakanlığı döneminde gerçekleştirdiği hizmetlerden dolayı minnettar olduklarını belirterek, ‘Allah milyar kere milyar, Sayın Cumhurbaşkanımız başta olarak, sizden de Sayın Akdağ’dan da, o aradaki Bakanlarımızın hepsinden, bütün kadrodan razı olsun.’ dedi,

‘HAK BİR KULU SEVERSE SEVDİRİR MUHİTİNE’

Sağlık Bakanlığı 2022 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmelerinde bir sunum gerçekleştiren Milletvekili Aydemir, Sağlık alanındaki hizmetler kaydında da vatandaş memnuniyetinin doruk noktada olduğunu, Bakan Fahrettin Koca ve ekibine minnettar olunduğunu belirterek, ‘Cenabıhak herkese nasip etmiyor, bir ifade var: "Hak bir kulu severse sevdirir muhitine, Hak bir kulu sevmezse boğar nefrete, kine."’ diye konuştu.

BAKAN KOCA’NIN YERLİ AŞI MÜJDESİ 

Sağlık Bakanlığının özellikle son dönemde yaşanan salgın şartlarında da mükemmel seviyede hizmetler sunduğunun altını çizen Milletvekili Aydemir, ‘Muhalif, muvafık herkes Sayın Bakan ve Bakanlığımızla ilgili bu kanaati paylaşıyor ki iyi insansınız, güzel insansınız ve kendinizi işinize odaklamışsınız, güzel işler yaptınız. Şu pandemi döneminde sizin riyasetinizde çok özel şeyler çıkardık. TURCOVAC aşısı  ile ilgili verdiğiniz o müjde bütün yüreklerde bir büyük ferahlık oluşturdu. Ben biliyorum ki Cenab-ı Hak önümüzü açacak, daha da açacak, daha da güzel şeyler olacak. Bu hâl, zihnini zifirî karanlığa teslim etmişlerin anlayacağı bir hâl değildir. Aşı sadece Türk milletine değil, sadece milletimize değil bütün insanlığa bir hizmettir. Sadece AK Parti iktidarını yahut bizi ilgilendirmiyor; bütün dünyayı, bütün insanlığı ilgilendiriyor. Dolayısıyla oraya dönük böyle bir karartma, bir yanlış algı oluşturmak hakikaten insanlığa dönük bir büyük hatalı davranış olur. Tebrik etmek lazım, teşekkür etmek lazım. "Cenab-ı Hak yolunu, izini açsın." demek lazım.’ dedi.

 AYDEMİR SAĞLIKTA AK SAYFAYA DİKKAT ÇEKTİ 

AK Parti dönemi ile birlikte Sağlıkta AK bir sayfa açıldığına işaret eden Milletvekili Aydemir, ‘Mevcut hâli yani AK Parti dönemindeki hâli ben biliyorum, önceki hâli de biliyorum; aynelyakin takip ettik. Dolayısıyla bir güzelleme bağlamında değil, sadece bir durum tespiti noktasında söylüyorum ki bize gıptayla yaklaşılıyor. Şu pandemi döneminde Avrupa'dan insanlar Türkiye’ye yöneldi geldiyse oraya nal toplattığımızın resmidir bu; tam tersi, oraların fersah fersah önüne geçtiğimizin fotoğrafıdır bu ve bununla iftihar etmek durumundayız hepimiz çünkü son kertede sağlık hepimizi, bütün insanlığı ilgilendiriyor. ‘ kaydını düştü.

AYDEMİR ERZURUM ŞEHİR HASTANESİNİ ÖRNEK GÖSTERDİ

Sağlık alanında verilen nitelikli ve kaliteli hizmetler babında Erzurum Şehir Hastanesi hizmetlerini örnek olarak sunan Milletvekili Aydemir şunları kaydetti, ‘ Hep altını çiziyoruz: Mesela bizim Erzurum'da şehir hastanesi kuruldu, sadece Erzurumlular faydalanmıyor, civar ülkelerden gelenler var, oradan hizmet alıyorlar. Neye geliyor bu insanlar? Niteliğe geliyor, kaliteye geliyor. Peki, bunu hayata yansıtan kim olmuş? Şu kadrolar olmuş. Noksanlarımızı söyleyelim, talep edelim. Bunu talepten doğal ne var; ben bunu çok saygıyla karşılarım. Zaten bakanlarımız, bu kadro niye geliyor? Bir durum tespiti yapmaya geliyor ve bizden, hepimizden olanı biteni öğrenip noksanları da izale etmek için geliyorlar. Bunu yaptığın zaman eyvallah, al başının üstüne koy ve bereket de oradan gelir zaten, hep söylüyoruz biz ama aksi olduğu zaman olmuyor.’ dedi.

AYDEMİR’İN TABİPLER BİRLİĞİ TEPKİSİ

 

Bazı muhalefet Milletvekillerinin Sağlık çalışanlarıyla ilgili iddialarına cevap veren Milletvekili Aydemir, ‘ Bir Milletvekili,  "Tabipler Birliği yürüyor." gibi bir not düştü, adını da "Beyaz Yürüyüş" koymuşlar. İşte, şuna kızıyorum: Yani zıddını tarif ettiğin zaman insanın canı sıkılıyor. Ya, arkadaş, Tabipler Birliğinin "sağlık" diye bir derdi hiçbir zaman olmuş mu? Hiç, zerre kadar... Tabipler Birliği bu ülkenin sağlığına dönük, insanların sıhhatine dönük ne zaman bir açıklama yapmış? Yok böyle bir şey. Mesela burada doktor açığına dönük notlar düşüldü. Doktor açığı var mı? Var, bu bir hakikat Biz de bunu, yeri geliyor, Bakanlığımızla görüşüyoruz, konuşuyoruz; bize de şikâyetler geliyor, serzenişler geliyor, paylaşıyoruz ama doktor açığının sebeplerine de bakmak lazım. Mesela müsebbiplerden biri CHP değil mi? Bizim attığımız bir adımı, yüksek mahkemeye götürüp iptal ettiren CHP değil mi? Ne adına atmışız biz bu adımı? İnsanlarımız hekimlerden faydalansınlar, insanlarımız sağlık hizmeti alsınlar diye yapmışız. Sonra ne olmuş? Mahkemeye müracaat etmiş, iptal ettirmişsiniz. Buna rağmen dönüp bunu söylediğinizde, , bunu iptal ettirdiğinizde ve sonrasında da bu serzenişlerde bulunduğunuz da sizin sözünüzün hükmü kalmıyor, ben bunları söylüyorum. ‘ diye konuştu.

AYDEMİR’DEN AKDAĞ’A TEŞEKKÜR

Milletvekili Aydemir, ‘2002 yılından bu yana, Değerli Bakanım, Sağlık Bakanlığımıza emek vermiş kim varsa herkese minnettarız. Ben bir Erzurumlu olarak, bir dadaş olarak, hususen bir ismi burada kayda geçeceğim; benim hemşehrim, dadaşlık kıvamı daha çok yüksek Recep Akdağ Bakanımız, çok emeği olmuştur bu Bakanlığa, Allah milyar kere milyar sizden de ondan da o aradaki Bakanlarımızın hepsinden, bütün kadrodan razı olsun. Bunlar, böyle beraber yürünüyor ve beraber mesafe alınıyor, bu noktaya birlikte geliniyor. Ben, inşallah bundan sonra da çok daha özel, güzel hizmetler yapacağınıza inanıyorum.’ dedi.

ERZURUM’A YÖNELİK TALEPLER

Sunumunda Erzurum’a yönelik talepleri de aktaran Milletvekili Aydemir HDP Milletvekili Garo Paylan’ın yaklaşımlarını eleştirerek, ‘Mesela hiçbir gün Garo Paylan'dan Diyarbakır için bir talep duydunuz mu? Duyamazsınız, yok böyle bir şey, yok, Diyarbakır için bir talepleri olmaz. Ama bak ben kendi Bakanımıza diyorum ki: Bizim Oltu ilçemizde bir diyaliz hizmet aracına ihtiyacımız var, bir müracaat var, dikkate alırsanız, bir an önce sonuçlanmasını bekliyoruz, hastalarımız var, bunu özellikle ifade ediyorum. Onun dışında fevkalade güzel bir durum var, bizim oralarda da özellikle güney ilçelerimizde, kadın doğum hekimlerinin kadın olmasına dönük özel bir talep var. Tabii ki ben sınırlı olduğunu, mahdut olduğunu biliyorum doktor hekim sayısının ama yine de ben bunu özellikle burada not düşmek durumundayım. ‘ aktarımında bulundu.

 
Gıdalarda yanıltıcı görseller, isimler ve ifadeler kullanılmayacak
 
İnanç coğrafyamızdaki ülkelere destek olacağız
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Gıdalarda yanıltıcı görseller, isimler ve ifadeler kullanılmayacak
Tarım ve Orman Bakanlığı, 3. Tarım Orman Şurasında alınan gıda okuryazarlığının ...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü mesajı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı ...
Aydemir: ‘Kadına şiddeti lanetliyoruz’
Milletvekili Aydemir, Kadına şiddeti reva görenleri lanetlediklerini vurguladı. ...
 
Koronavirüs salgınında vaka sayısı düne göre azaldı
Türkiye'de koronavirüs vaka sayısında düne göre düşüş yaşandı.
Turkovac için acil kullanım onayına müracaat
Yerli Covid-19 aşısı Turkovac için acil kullanım onayına müracaat edildi.
Pakdemirli: "Tarım, orman ve su tarihte hiç olmadığı kadar önemli hale geldi"
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli son üç yıldır küresel anlamda ...
 
Yanık: “Şiddetsiz bir toplum inşaası yolunda üzerimize düşen görevi yapmaya kararlıyız”
Bakan Derya Yanık, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ...
Bakan Koca: "Salgın kontrolünde yeni tedaviler de devreye alınacak"
Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu bugün video konferans yöntemiyle ...
Aydemir: ‘Erzurum’dan atılan her adım bereket getirir’
Milletvekili Aydemir, Adalet Bakanlığı Bütçe görüşmelerinde gündeme getirilen ...
 
ANKARA GAZETESİ
YAZARLAR
Oylum DEMİRAY
Oylum DEMİRAY
Eskiden ittifak mı vardı?
Erkan Zorlu
Erkan Zorlu
İşsizlik ve Enflasyon Arasında İnce Bir Denge
Durak Avcıoğlu
Durak Avcıoğlu
Helal olsun Avusturya Başbakanı Karl Nehammer'e
Dağıstan Türkmen
Dağıstan Türkmen
Şimşek net mesajlar verdi...
Dilek YILMAZ
Dilek YILMAZ
Siyasette İddialar ve Siyasi Oyunlar: Gerçekler ve Algılar
İzzet Sevimli
İzzet Sevimli
15 Ağustos hainlerin ilk eylem günü oldu
ANKARA
TWITTER'DA ANKARA GAZETESİ
FACEBOOK'TA ANKARA GAZETESİ
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ANKET
Türkiye'nin aktif dış politikasını nasıl buluyorsunuz?

Doğru Buluyorum
Yanlış Buluyorum
Fikrim Yok

Sonuçları göster Anket arşivi
ARŞİV
Ana Sayfa Teknoloji Kim Kimdir? Gündem Siyaset Ekonomi Asayiş Eğitim-Bilim Kültür-Sanat Sağlık-Yaşam Dünya
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri