Ana Sayfa Teknoloji Kim Kimdir? Gündem Siyaset Ekonomi Asayiş Eğitim-Bilim Kültür-Sanat Sağlık-Yaşam Dünya Spor Yerel Haberler
Bakan Işıkhan, Simülatörler Merkezi’nde açılış törenine katıldı
Bakan Işıkhan, Simülatörler Merkezi’nde açılış törenine katıldı
Bakan Özhaseki, Fevzi Çakmak Sinan Kütüphanesi’nin açılışını yaptı
Bakan Özhaseki, Fevzi Çakmak Sinan Kütüphanesi’nin açılışını yaptı
NATO'dan KFOR'a ilave kuvvet
NATO'dan KFOR'a ilave kuvvet
Meteoroloji’den Marmara için kuvvetli yağış uyarısı
Meteoroloji’den Marmara için kuvvetli yağış uyarısı
Bu hafta ne oldu
Bu hafta ne oldu
HABERLER>GÜNDEM
13 Eylül 2021 Pazartesi - 20:37

Yanık Eğitim ve Motivasyon Kampı’nda genç kızlarla bir araya geldi

“Kadınları militanlaştıran, terörize eden, kendi fıtri özelliklerinden, kendi insan değerinden uzaklaştıran başkalarından bir farkımız var. O nedir? O, tam da insani olanın, irfanî olanın, Müslümanca duruşun, dünyadaki ve Türkiye’deki herkese teklif edilmesidir.”

Yanık Eğitim ve Motivasyon Kampı’nda genç kızlarla bir araya geldi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık gençlerle buluştu:

 
“Yeni bir dünya kuruluyor, yeni bir hayat biçimleniyor. Z kuşağı, Y kuşağı bir sürü isimler veriliyor ama asıl önemli olan şey gelecek ve gelenek arasında duran ve geleneği geleceğe taşıyacak olan sizlerin bu müktesebatı yüklenip yolunuza devam etmeniz, sizden sonrakilere bırakmanız. O yüzden tarihin çok önemli bir yerinde çok önemli bir sorumluluk taşıyorsunuz”
 
 
 
“Kadınları militanlaştıran, terörize eden, kendi fıtri özelliklerinden, kendi insan değerinden uzaklaştıran başkalarından bir farkımız var. O nedir? O, tam da insani olanın, irfanî olanın, Müslümanca duruşun, dünyadaki ve Türkiye’deki herkese teklif edilmesidir.”
 
 
 
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, AK Parti İstanbul Gençlik Kollarının Edirne'nin Keşan ilçesinde Gökçetepe Tabiat Parkı'nda düzenlediği "Eğitim ve Motivasyon Kampı"nda genç kızlarla ile bir araya geldi.
 
Bakan Yanık, burada düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, AK Parti’nin İstanbul İl Başkanlığının kurucularından olduğunu belirterek, o dönemde yaptıkları çalışmaları anlattı.
 
Toplantıya katılan gençlere, “Enerjiniz inanılmaz güzel, bizi heyecanlandırıyor. Sizin enerjiniz, gayretiniz, samimiyetiniz bize sorumluluklarımızı yeniden hatırlatıyor.” diye seslenen Yanık, zor koşullarda fedakar insanların omuzlarında yükselen bu hareketin bugün geldiği noktanın çok büyük bir emeğin karşılığında gerçekleştiğini söyledi.
 
 
 
Türkiye’de 12 Eylül döneminde yaşananları da anımsatan Bakan Yanık, şunları kaydetti:
 
“Türkiye’de darbe dönemlerinin her birisi, aslına bakarsanız Türkiye’nin birikimini kırmak için hazırlanmıştır. 12 Eylül, o yıllar için çok kıymetli insan kaynağı olan üniversiteli gençleri kırmıştır. 12 Eylül’ün Türkiye tarihinde onarılmaz yaralarından birisi o dönemin çok kıymetli olan üniversite gençliğini birbirine düşürmesidir.
 
İkincisi demokrasiye vurduğu derin darbe ve sonrasıdır. 1950’de ilk seçimlerde, sandığa katılım oranı yüzde 95-96 civarındadır, kadınlarda ise bu oran yüzde 98’dir. Çünkü bu ülkenin insanının kendi kaderini tayin etme isteği ve Anadolu irfanî dediğimiz ruhu iliklerine kadar hissetmesi bir gerçektir. Bu ülkenin insanı, o tek parti oligarşisinden kurtulmayı, kendi kaderini tayin etmeyi, sisteme bir şekilde dahil olmayı sadece siyasetle mümkün görmüştür, sandıkla mümkün görmüştür ve her seferinde sandığa, siyasete, seçimlere en üst düzeyde ilgi göstermiştir. O yüzden, dünyada bugün siyaseti küçümseyenlere, siyaseti herhangi bir şekilde tahkir edenlere, ‘siyaset şöyledir, siyasetçiler şudur, budur’ laflarına asla kulak asmayın.
 
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bu siyasi denklem içerisinde, bu tablo içerisinde siyasetin kodlarını yeniden yazan isimdir. Biz onunla beraber, başlattığı hareketin içerisinde siyaset icra eden insanlar olarak, özellikle genç ve genç kadınlar olarak çok şanslı olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak istiyorum.”
 
Gençlerin sorumluluklarının ağır olduğunu dile getiren Bakan Yanık, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Son 20 yılda Türkiye’ye hak ettiği kaderi yazan bir hareketin içindesiniz. Bunu lütfen hiç unutmayın. Bunu büyük bir onur nişanesi olarak yakalarınızda taşıyın. Kimsenin herhangi bir şekilde sizin verdiğiniz bu mücadeleyi küçük görmesine, tahkir etmesine asla izin vermeyin, çok önemli bir iş yapıyorsunuz.
 
İçinde bulunduğumuz dönemde, bu işin önemi birkaç kat daha artmıştır. 2001-2002’de şartlar başkaydı ve çok zordu. O gün gerçekten yeniden bir siyaset denklemi kurmak ve Türkiye’yi o içinde bulunduğu dar boğazdan bir yere taşımak gerekiyordu. Onu elhamdülillah yaptık. Onun bir tarafında olmayı Allah bize nasip etti.
 
Ama bugün 2021’de, 20 yıllık iktidarın devamında Türkiye’nin, bölgenin ve dünyanın içinde bulunduğu şartlarını göz önüne aldığımızda tarihin başka bir önemli noktasında duruyoruz. Aslında yeni bir hareket, yeni bir tarihsel süreç başlatıyoruz. Bu, sadece seçim kazanmak değil. Yaptığımız iş ya da yapmaya aday olduğumuz, sürdürdüğümüz çalışmalar bir seçim kazanmaktan daha öte. Bir tarih yazmak, bir kader tayin etmek ile alakalı bir şeyden bahsediyoruz.”
 
“Kadınların ortak olmadığı hiçbir hareketin devam etme şansı yok”
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasette önemli bir şey daha yaptığını ifade eden Yanık, şöyle devam etti:
 
“Cumhurbaşkanımız, kadınların siyasetin, sosyal ve ekonomik hayatın bir parçası haline getirilmesi için çaba harcamıştır. Bu çaba çok kıymetlidir. Bu çaba sadece bir seçim kazanmak ya da sadece birkaç kadını meclis üyesi, milletvekili, belediye başkanı yapmak değildir. Bu, tam olarak toplumsal mutabakatı, bir milli duruşun şeklini oluşturmaktır. Tarihin her döneminde şunu biliyoruz; kadınların ortak olmadığı, kadınların destek olmadığı, kadınların ikna olmadığı hiçbir hareketin devam etme şansı yoktur. Bu, siyasi partide de böyledir, ideolojide de böyledir. Her konuda kadınları muhakkak suretle ikna etmeniz gerekiyor. Bakın etrafınıza gerek Türkiye’de gerek dünyada her hareket kadınlar üzerinden başlar. Ama AK Parti olarak bizim bir farkımız var. Kadınları militanlaştıran, terörize eden, kendi fıtri özelliklerinden, kendi insan değerinden uzaklaştıran başkalarından bir farkımız var. O nedir? O, tam da insani olanın, irfanî olanın, Müslümanca duruşun, dünyadaki ve Türkiye’deki herkese teklif edilmesidir. Dolayısıyla bizim kadın-erkek insan odaklı bakışımızda, insandan ayrılmak asla yoktur. Asla irfandan, fıtri olandan ayrılmak yoktur.”
 
 
 
“Gençlikten çok umutluyum”
 
Araştırmalara göre kuşaklar arası farkının giderek azaldığını, iki kardeş arasında bile kuşak farkı oluştuğunu vurgulayan Bakan Yanık, gençlere şöyle seslendi:
 
“Dolayısıyla aslında yeni bir dünya kuruluyor, yeni bir hayat biçimleniyor. Ama asıl önemli olan şey gelecek ve gelenek arasında duran ve geleneği geleceğe taşıyacak olan sizlerin bu müktesebatı yüklenip yolunuza devam etmeniz, sizden sonrakilere bırakmanız. O yüzden tarihin çok önemli bir yerinde çok önemli bir sorumluluk taşıyorsunuz.”
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da belediye başkanı, başbakan olduğunda çok genç sayılabilecek bir yaşta bulunduğunu ifade eden Yanık, “Dolayısıyla gençliğin enerjisi, birikimi, heyecanı bizi bugünden yarına taşıyacak olan heyecandır” diye konuştu.
 
 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan da telefon aracılığıyla gençlere seslendi
 
Bakan Yanık, toplantıdaki gençlerin “Reisi ara” tezahüratları üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla aradı. Bakan Yanık, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kampta Gençlik Kollarından 300’den fazla hanım bulunduğunu belirtti. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, onlara şöyle seslendi:
 
“Keşan’daki bütün kızlarımıza, özellikle bu toplantının verimli geçmesini diliyorum. Bu verimli çalışmaların bundan sonraki süreçte de artarak devamını temenni ediyorum. Bu yaz yapılan bu kamplar, inanıyorum ki gerek kızlarımızın gerek erkeklerimizin geleceğine yönelik çok büyük faydalara vesile olacaktır. Dolayısıyla birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi özellikle devam ettirmenizi istiyorum. Hepinize başarılar diliyorum.”
 
Erdoğan’ın konuşmasının ardından Bakan Yanık, “Size inanan, size güvenen, sizi çok seven, gençlik dediğinde, çocuk dediğinde gözlerinin ışıltısı değişen bir liderle çalışıyorsunuz, böyle bir liderin siyaset hareketinin içerisindesiniz. Bunun kıymetini bildiğinizi çok iyi biliyorum gençler. Sayın cumhurbaşkanımızın selamlamasından sonra söylenecek her söz zaiddir bana göre. Sizlerle bir arada olmaktan çok mutlu olduğumu ne zaman çağırırsanız koşa koşa geleceğimi söylemek istiyorum” diyerek sözlerini noktaladı.
 
Hibya Haber Ajansı

 
2021 yılında 130 terör eylemi engellendi
 
Koronavirüs salgınında vaka sayısı 25 bine yaklaştı
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
2021 yılında 130 terör eylemi engellendi
İçişleri Bakanlığı, "2021 yılında güvenlik güçlerimizin istihbari çalışması, ...
OSB’lerden 206 milyon TL’lik yardım
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yangın ve sel felaketlerinden etkilenenlere ...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şişecam Polatlı Fabrikası Yeni Üretim Hattı Açılış Töreni'nde konuştu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şişecam Polatlı Fabrikası Yeni Üretim ...
 
Malatya’da nostaljiyi geriye atmayan ve yaşatan insanlarımız var
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Modifiyeciler Kulübü ...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya Zaferi’nin 100.Yılı Kutlama Programı'nda konuştu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya Zaferi’nin 100.Yılı Kutlama Programı'nda konuştu.
Koronavirüs salgınında vaka sayısı düne göre azaldı
Türkiye'de koronavirüs vaka sayısı düne göre azaldı.
 
Bakan Soylu'dan 12 Eylül Darbesi açıklaması
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından 12 Eylül Darbesi ...
Bakan Varank’tan Hepsiburada’ya tebrik ziyareti
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, dünyanın en önemli teknoloji ...
Resmi Gazete başlıkları
Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Yönetmeliğinde Değişiklik ...
 
ANKARA GAZETESİ
YAZARLAR
Oylum DEMİRAY
Oylum DEMİRAY
Eskiden ittifak mı vardı?
Erkan Zorlu
Erkan Zorlu
İşsizlik ve Enflasyon Arasında İnce Bir Denge
Durak Avcıoğlu
Durak Avcıoğlu
Helal olsun Avusturya Başbakanı Karl Nehammer'e
Dağıstan Türkmen
Dağıstan Türkmen
Şimşek net mesajlar verdi...
Dilek YILMAZ
Dilek YILMAZ
Siyasette İddialar ve Siyasi Oyunlar: Gerçekler ve Algılar
İzzet Sevimli
İzzet Sevimli
15 Ağustos hainlerin ilk eylem günü oldu
ANKARA
TWITTER'DA ANKARA GAZETESİ
FACEBOOK'TA ANKARA GAZETESİ
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ANKET
Türkiye'nin aktif dış politikasını nasıl buluyorsunuz?

Doğru Buluyorum
Yanlış Buluyorum
Fikrim Yok

Sonuçları göster Anket arşivi
ARŞİV
Ana Sayfa Teknoloji Kim Kimdir? Gündem Siyaset Ekonomi Asayiş Eğitim-Bilim Kültür-Sanat Sağlık-Yaşam Dünya
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri