Ana Sayfa Teknoloji Gündem Siyaset Ekonomi Asayiş Eğitim-Bilim Kültür-Sanat Sağlık-Yaşam Dünya Spor Yerel Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çorum'da
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çorum'da
5 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi
5 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi
İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı'dan Özdağ'a sert eleştiri
İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı'dan Özdağ'a sert eleştiri
Bakan Nebati: 'Kur Korumalı TL Mevduat hesabını eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum'
Bakan Nebati: "Kur Korumalı TL Mevduat hesabını eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum"
Asya borsaları Çin gündemiyle karışık seyretti
Asya borsaları Çin gündemiyle karışık seyretti
HABERLER>GÜNDEM
1 Aralık 2021 Çarşamba - 13:22

Milletvekili Aydemir: ‘Rotamızı Milletimiz çizer’

Aydemir, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında büyüme rakamlarını değerlendirdi, Cumhur ittifakının ‘birlikte rahmet vardır’ anlayışı içinde hizmet ve eser siyaseti ürettiği, Millet ittifakının ise darmadağınık bir görüntü içerisinde bulunduğunu kaydetti.

Milletvekili Aydemir: ‘Rotamızı Milletimiz çizer’

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında büyüme rakamlarını değerlendirdi, Cumhur ittifakının ‘birlikte rahmet vardır’ anlayışı içinde hizmet ve eser siyaseti ürettiği, Millet ittifakının ise darmadağınık bir görüntü içerisinde bulunduğunu kaydetti.

AYDEMİR GÜNDEMİ YORUMLADI

Millet İttifakı içinde HDP’in de yer aldığını, bu partinin on binlerce şehidin kanına girmiş PKK’ya hami bir görüntü verdiğini belirten Milletvekili Aydemir, ‘Bir tarafta Cumhur ittifakı var milletin yanında yekpare duran, öbür tarafta millet ittifakı var kendi içinde paramparça bir hal ifade eden. Dolayısıyla bu halden insanlarımız da haberdardır. ‘ dedi.

AYDEMİR MUHTARLARLA BİRLİKTE BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

TBMM’deki bir ilki gerçekleştiren Milletvekili Aydemir, Horasan Çayırdüzü muhtarı Dursun Canpolat, Yeşildere Mahalle Muhtarı Selçuk Demir, Değirmenler Mahallesi Muhtarı Ömer Tokyürek, Molla Melik Mahallesi muhtarı Bilal Arslan, Azap Mahalle muhtarı Mustafa Şahsuvaroğlu ile birlikte basın toplantısı gerçekleştirdi.

AYDEMİR BÜYÜME RAKAMLARINI PAYLAŞTI

Milletvekili Aydemir, ekonominin yüzde 7,4 büyüdüğünü; büyümenin yatırım, üretim, istihdam ve ihracatın artması anlamına geldiğini söyledi. Büyümenin, 84 milyona, refah payının çok daha fazla yansıması anlamına da geldiğini dile getiren Aydemir, "İnşallah bunlar olacak, göreceğiz. Bundan sonra büyüme odaklı ekonomik zemin oluşturuyoruz. Onun da göstergeleri burada." diye konuştu.

Aydemir, ‘3. çeyrek büyüme rakamları açıklandı. Yüzde 7.4’lük bir büyüme söz konusu. Büyüme yatırımların artması demek. Üretimin artması demek, istihdamın artması demek. İhracatın artması demek. Büyüme demek, herkese bu ülkede yaşayan 84 milyonun üzerindeki insanımıza refah payının çok yoğun biçimde yansıması demektir. Biz büyüme odaklı ekonomik zemin oluşturuyoruz. Onun da göstergeleri burada. Hazine ve Maliye bakanımız sayın Elvan’ın açıklamaları yürekleri ferahlattı. Daha iyisi olacak. Sayın Cumhurbaşkanımız her vesile altını çiziyor, vurgu yapıyor ki, biz milli, yerli duruşla ülkemizi çok daha ileri seviyelere. Çok daha ferah feza zeminlere taşıyacağız. İşte bu büyüme rakamları bunun göstergesidir. ‘ dedi.

‘SİYASETİ MİLLET ADINA YAPIYORUZ’

Milletvekili Aydemir, milli ve yerli duruşla ülkenin çok daha ileri seviyelere taşınacağını dile getirdi.

İnsanların mutluluğunun ve huzurunun artacağını ifade eden Aydemir, millet için siyaset yaptıklarını kaydetti.

Erzurum Horasan’dan gelen mahalle muhtarlarıyla açıklama yapan Aydemir, Türkiye'nin yürüyüşünü engellemek için dışarıdan nasıl bir gayret olduğunu onların da bildiğini aktardı. Rotayı halk çizince hata yapmadıklarını ya da hatalarının asgari düzeyde olduğunu anlatan Aydemir, "Öyle olduğu için milletin yüreğinde yer buluyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Milletvekili Aydemir, ‘Biz altını her zaman çiziyor ve diyoruz ki, biz millet için siyaset yapıyoruz. Halkımız için siyaset yapıyoruz. Yanımda muhtarlarımız var. Erzurum’da sivil yapıyı, sivil toplumu ifade eden isimler. Buraya niye gelmişler, talepte bulunmaya gelmişler. Köyleri, mahalleleri için daha fazla zemin iyi olsun diye, beklentilerini dile getiriyorlar. Bizim zaten istediğimiz de budur. İnsanlarımızla iç içe, beraber ne lazım geliyorsa sahadan aldığımız bilgilerle yürüyoruz siyasetçiler olarak ve ona göre de huzur enjekte ediyoruz. ‘ diye konuştu.

MUHTARLARLA İSTİŞARE

Aydemir, muhtarların taleplerini ve sıkıntılarını dinlediklerini dile getirerek, "Onlar da biliyor ki bunu ancak ve ancak Recep Tayyip Erdoğan, ancak ve ancak AK Parti kadroları yerine getirir. O yüzden buradalar ve o yüzden bize sonuna kadar destek veriyorlar." ifadesini kullandı.

KÜRESEL EKONOMİK GELİŞMELER

Ekonomide yaşanan bazı olumsuzlukların küresel ekonomik sıkıntıların yansıması olduğuna vurgu yapan Milletvekili Aydemir şunları söyledi; ‘Dünyada gelişen bir ekonomik inkıraz var, bizim dışımızda, bütün dünyada yaşanıyor bunlar. Bu gerçeği herkes biliyor. Muhtarlarımız bizim fevkimizde bu gelişmeleri biliyorlar.  Ülkemize dışarıdan yönelen faullü girişimleri en iyi onlar bize anlatıyorlar. Amerika, Avrupa nasıl bakıyor bize, dışarıdan yürüyüşümüzü engellemek için gayret var? Hepsini bizim fevkimizde biliyorlar. Dolaysıyla biz buna göre yürüyünce, rotamızı da halk çizince hata yapmıyoruz, öyle olduğu içinde milletimizin yüreğinde yer buluyoruz. . ‘

CUMHUR İTTİFAKININ YERLİ VE MİLLİ DURUŞU VURGUSU

Cumhur İttifakının yerli ve milli duruşu ifade ettiğinin altını çizen Milletvekili Aydemir siyasetteki gelişmeleri aktardı. Milletvekili Aydemir, ‘ Biz cumhur ittifakı olarak hep söyledik, milletle beraber yürüyeceğiz sonuna kadar. Bakın karşı taraftaki ittifakın suni olduğuna her zaman vurgu yapıyoruz. Çok suni bir yapı karşıdaki ittifak. Şimdi tartışma ne? CHP ile İYİ Parti arasındaki tartışma. İYİ partililer CHP için diyorlar ki bize ağabeyi muamelesi yapıyorlar. Biz bunu asla kabul etmeyiz, müstakil bir partiyiz. Dolayısıyla bir karar alıp bize dikte edemezler diyorlar, dikte edildiğini ifade ediyorlar. Kim söylüyor bunu, İYİ Partililer söylüyor. Kendi aralarında bir insicam yok, aralarında bir birliktelik, bir bağ yok. Oysa biz öyle miyiz? ‘ dedi.

AYDEMİR: ‘BİRLİKTE RAHMET VARDIR’

Milletvekili Aydemir, ‘Bakın bugün MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli Grup toplantısı yaptı, oradan çok berrak mesajlar verdi. Ayrımız, gayrımız olmadan yürüyoruz biz. Allah’ın izniyle de birlikten bir rahmet doğuyor, bereket doğuyor. Böyle de devam edecek inşallah. ‘ mesajını verdi.

Millet ittifakının öbür ayağında HDP’in bulunduğunu belirten Milletvekili Aydemir, ‘HDP ile ilgili Yargıtay Başsavcısının verdiği mütalaa var. Ne diyor, kapatılması lazım. Esaslı doneler var, diyor. Biz bu noktada şunu söylüyoruz, siyasi ekip olarak diyoruz ki, biz millete hizmet ederken, kanunlar çerçevesinde hizmet etmek durumundayız. Milletimizin birliğini, devletimizin bütünlüğünü göz ardı ederek asla yürüyemeyiz. Kim ki göz ardı eder, mutlaka yasalarla müeyyideye muhatap olur.  HDP de buna muhataptır şu anda. Böyle bir davanın açılması bile HDP için yeter züldür zaten. Bunların yürüyüşü için ne kadar büyük bir sıkıntı olduğunu gösteriyor bu durum. HDP maalesef bir defa bile,  PKK’yı kınamamış bir yapıdır. On binlerce insanımızın katili olan pkkya dönük bir sahiplenici halleri var. Bunu da devlet tabi olarak kendini koruma noktasında bu neviden bir mekanizma işletiyor. Açılan davalara muhataplar. Bir tarafta Cumhur ittifakı var milletin yanında yekpare duran, öbür tarafta millet ittifakı var kendi içinde paramparça bir hal ifade ederek. Dolayısıyla bu halden insanlarımız da haberdardır’. diye konuştu.

‘MİLLETİMİZLE BİRLİKTE BÜYÜK TÜRKİYE HEDEFİNE YÜRÜYORUZ’

30 Kasım 1925’in Milli irade kaydında özel bir anlam ifade ettiğini TBMM’de ‘Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir’, levhasının asıldığı gün olduğunu belirten Milletvekili Aydemir, ‘Milletimiz ne derse bu mecliste o olur. Milletimizin dediğinin aksi hiçbir şey hayat bulmaz. Buna inanıyoruz. Bu hal üzere de AK Parti olarak, AK Kadrolar olarak milletimizle birlikte yürüyoruz. Bundan dolayı da müftehiriz. ‘ ifadesine yer verdi.

AYDEMİR SİNOP LİMANI ŞEHİTLERİNİ ANDI

Basın toplantısının son bölümünde 30 Kasım 1853’te Rus Donanmasının Sinop Limanına yaptığı baskında 2 bin 800 denizcinin şehid olduğunu hatırlatan Milletvekili Aydemir, ‘Şehitlerimiz şeref varakalarımızdır. Dünya durdukça onları unutmayacağız, unutturmayacağız.  Şühedayı ahmetle minnetle anıyoruz. ‘ dedi.

30 Kasım Dünya Şoförler Gününü kutlayan Milletvekili Aydemir, ‘Şoför esnafımıza kazasız, belasız huzur dolu günler diliyoruz.’ temennisinde bulundu.

 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT ortak yayınında gündemi değerlendirdi
 
Eren Kış-9 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Hüseyin Keleş Operasyonu başlatıldı
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT ortak yayınında gündemi değerlendirdi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ortak yayınında gündemi değerlendirdi.
EGM'den 'polis intiharları arttı' iddialarına yanıt
Emniyet Genel Müdürlüğü, son dönemde polis intiharlarının arttığı yönündeki ...
Koronavirüs salgınında vaka sayısı düne göre arttı
Türkiye'de koronavirüs vaka sayısında düne göre artış yaşandı.
 
Bakan Varank: Her zaman akademinin yanındayız
Yaptıkları araştırmalarla bilime katkıda bulunmuş bilim insanlarına verilen ...
Bakan Akar'dan Azerbaycan’da kaza kırıma uğrayan helikopter için taziye telefonu
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Azerbaycan’da kaza kırıma uğrayan helikopter ...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’e taziye telefonu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i ...
 
AK Parti İstanbul'dan 1 günde 4 bin 055 ev ziyareti
AK Parti İstanbul İl Sosyal Politikalar Başkanı Dr. Sevim Sayım Madak’ın ...
Haftalık insidans haritası yayımlandı
Sağlık Bakanlığı'nca hazırlanan haftalık insidans haritası yayımlandı.
İstanbul'da eğitime 1 gün ara
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kentte yaşamı olumsuz etkileyen kuvvetli ...
 
ANKARA GAZETESİ
ANKARA
YAZARLAR
Vedat Bilgin
Vedat Bilgin
Veda zamanı
Ülker Piriyeva
Ülker Piriyeva
Fransa'nın dış politikası tamamen değişmeli
Mehmet Metiner
Mehmet Metiner
Koronavirüsle imtihanım...
Erkan Zorlu
Erkan Zorlu
Kıskançlık derdinin dermanı yok…
Markar Esayan
Markar Esayan
Keşke o kadar basit ve kolay olsa…
Ardan Zentürk
Ardan Zentürk
Yunan'ı ezdirmez, İsrail'i tehdit ettirmezler…
TWITTER'DA ANKARA GAZETESİ
FACEBOOK'TA ANKARA GAZETESİ
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ANKET
Türkiye'nin aktif dış politikasını nasıl buluyorsunuz?

Doğru Buluyorum
Yanlış Buluyorum
Fikrim Yok

Sonuçları göster Anket arşivi
ARŞİV
Ana Sayfa Teknoloji Gündem Siyaset Ekonomi Asayiş Eğitim-Bilim Kültür-Sanat Sağlık-Yaşam Dünya Spor
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri