Ana Sayfa Teknoloji Gündem Siyaset Ekonomi Asayiş Eğitim-Bilim Kültür-Sanat Sağlık-Yaşam Dünya Spor Yerel Haberler
Çin’deki drone sayısı, 2020 sonunda 523 bin 600’ü geçti
Çin’deki drone sayısı, 2020 sonunda 523 bin 600’ü geçti
Kısıtlamaya uymayan 24 bin 755 kişiye ceza
Kısıtlamaya uymayan 24 bin 755 kişiye ceza
Covid-19’un tetiklediği hastalık: Misofobi
Covid-19’un tetiklediği hastalık: Misofobi
Piyasalarda bugün
Piyasalarda bugün
Hazine ve Maliye Bakanı Elvan: ''2020 yılı bütçe açığımız 172,7 milyar lira olarak gerçekleşti''
Hazine ve Maliye Bakanı Elvan: ''2020 yılı bütçe açığımız 172,7 milyar lira olarak gerçekleşti''
HABERLER>SİYASET
2 Ekim 2018 Salı - 12:16

Bahçeli: 'Hiç kimsenin, hiçbir oluşumun lütfuna, himmetine, hikmetine muhtaç değiliz'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Unutmayınız hiç kimsenin, hiçbir oluşumun lütfuna, himmetine, hikmetine muhtaç değiliz. Hiç kimsenin kollamasına, korumasına ihtiyaç da duymuyoruz.

Bahçeli:  Hiç kimsenin, hiçbir oluşumun lütfuna, himmetine, hikmetine muhtaç değiliz

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin TBMM'de 27. dönem 2. yasama yılının ilk grup toplantısında yaptığı konuşmada TBMM'nin yeni döneminin dün başladığını belirterek, "Bugün yasama yılının ilk toplantısını gerçekleştiriyoruz. Yeni yasama yılının ülkemize, milletimize, demokrasimize , milletvekillerimize, siyasi partilerimize hayırlı olmasını Allah'tan niyaz ediyorum. TBMM'nin açık ve çalışır olması, seçilmiş vekillerin görevlerinin başında bulunması ülkemiz için büyük bir kazanç ve demokratik güçtür. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin resmen uygulamaya geçmesiyle Meclisimizin asli işlerini daha etkin yapacağına inanıyorum. Milliyetçi Hareket Partisi; yarım asra ulaşan kadim ve köklü geçmişiyle, şerefli ve sembolleşmiş gücüyle Türk siyasetine değer aşılayan, Türkiye'ye hizmetle anıtlaşan milli gurur kaynağıdır. Siyasetimizin anlam ve ahengi; mücadelemizin temkin ve tutarlılığı; inançlarımızın haklılığı ve haysiyeti; ilkelerimizin muazzez ve meşruluğu; ülkülerimizin yücelik ve yüksekliği on yıllar boyunca çizgimizin kırılmadan muhafazasını sağlamıştır. Yüksünmeden yürüdük, şımarmadan, kırıklık yaşamadan yükseldik. Bu sayede milletimizin desteğiyle, duasıyla ve engin gönlünü kazanarak varlığımızı sürdürdük, TBMM'de temsilimizi devam ettirdik, ettiriyoruz" ifadelerini kullandı.

"Yapamazlar dediler, yaptık. Başaramazlar dediler, başardık" 

Milliyetçi Hareket Partisi'nin 24 Haziran 2018 Pazar günü, çok zorlu şartlarda yapılan bir seçimin ardından 50 milletvekiliyle Meclis'te grup kurma hakkını elde ettiğini söyleyen Bahçeli, "Yapamazlar dediler, yaptık. Başaramazlar dediler, başardık. Devrilir gider dediler, direndik, dirilişimizle kötü iddia sahiplerini ve iftiracı çevreleri mahcup ettik, maskaraya çevirdik. Onlar konuştu, biz inandık. Onlar atıp tuttu, biz milletimize güvendik. Anket şirketlerinin uydurmalarına kulaklarımızı tıkadık, ama hesaplaşacağımız günlerin geleceğine bilerek hazırlıklarımızı yaptık. Kiralık gazeteci ve sözde aydınların yalan ve algı oyunlarına göğüs gerdik. Yüzde 2-3 oy alırlar, erirler, çökerler, grup bile kuramazlar diye nifak ve dedikodu yayanları tek tek not aldık; sonra hepsine birden öyle bir teşekkür ettik, şaştılar kaldılar, donuk donuk baktılar, şoktan şoka girdiler. Sizler yalnızca milletvekili olmadınız; şiddetli bir kuşatmayı yaran kutlu bir inancın neferleri mertebesine yükseldiniz. Sizler kurulmuş tuzakları, kudurmuş tahrikçileri mücadelenizle yıktınız, ayaklarınızın altında çiğnediniz. Yazılmış iğrenç senaryoları buruşturup muhataplarının başına geçirdiniz. Milliyetçi Hareket Partisi'ne idam fermanı yazanları, infaz mangalarını, siyasi provokatörleri, kara kampanya mucitlerini tefrika muhiplerini kabusla tanıştırıp hayal kırıklığına uğrattınız. Engelleri aştınız, oyunları bozdunuz. Hepinize teşekkür ediyor, alayınızı yürekten kutluyorum" şeklinde konuştu.

"Biz büyük bir davanın timsalleriyiz" 

Seçilen milletvekilleri kadar seçilemeyen, fakat canla, başla çalışan milletvekili adaylarını, bütün teşkilatları da tebrik eden Bahçeli, şöyle konuştu: 

"Biz büyük bir aileyiz. Biz büyük bir davanın timsalleriyiz. Biz büyük bir sevdanın temsilcileriyiz. Milliyetçi Hareket Partisi dünden bugüne başkalaşma akıntısına kapılmadı, başkalarına özenmedi, özgüvenini kaybetmedi. Değişip, dönüşüp, hatta melezleşip kökünden ve öz değerlerinden kopmadı. Deyim yerindeyse, kendi kurşunumuzla ölmeyi başkalarının ipiyle sallanmaya hep tercih ettik. Belki az olduk; zaman oldu geride kaldık, yeri geldi dara düştük, kimi hallerde zora girdik; ancak helal yoldan çıkmadık, vatan ve millet sevdasından asla sapmadık. Kendimize güvendik, Allah'a inandık, sırtımızı ona buna değil, bizzat egemenliğin sahibi aziz Türk milletine dayadık. Baharda hazan mevsimini yaşatmak istediler. Gövdemizden yarmak istediler. Hadi yaz geldi dedik, baktık ki ayaz vurdu, don tuttu. Gene de yılgınlık göstermedik. Gene de eğilmedik, gene de yenilmedik, Allah şahit yeise düşmedik. Vatanın her karış toprağına derin korku kuyuları kazanlara, ihanet jeneratörü gibi faaliyet gösterenlere karşı irfanımızla direndik, imanımızla devleştik. İnandık, her zaman ileriye baktık. İrade gösterdik, parlak ufuklara odaklandık. Heyecanımızı çılgınlık görenler çıktı. Cesaretimizi yanlışa yoranlar oldu. Geçmişi kucaklayarak geleceği kuşattık. Kaynağım Türk-İslam Ülküsünde bulan Türk milliyetçileri olarak çağın hastalıklarına, zamanın hasarlarına, siyasi ve ideolojik hezeyanlara set çektik, sur ördük, taviz vermedik, teslim olmadık. Türklüğün bekasını, Türkiye'nin tarihi haklarını siyaset üstü bir derinlikle kavrayıp vazgeçilmez ve üzerinde tartışılmaz milli bir görev saydık, mukaddes bir emanet gördük. Gelecek seçimleri değil, gelecek nesilleri düşündük."

"Seçim beyannamemizde vaat ettiğimiz ne varsa gerçekleşmesi için çaba ve gayret harcayacağız" 

27. Dönem TBMM'nin 2.Yasama Yılında yine çok çalışacaklarını vurgulayan Bahçeli, "Milletimizin hassasiyet ve hedeflerine tercüman olacağız. Konuşacağız, uzlaşacağız, alınan kararlara yapıcı şekilde katılacağız, milletimizin lehinde tavır ve davranış göstereceğiz. Seçim beyannamemizde vaat ettiğimiz ne varsa gerçekleşmesi için çaba ve gayret harcayacağız. Yorulmak yok. Vazgeçmek yok. Atalet yok, gevşeklik hiç yok. Ya başaracağız ya başaracağız, ortası yok. Bu yeni Yasama Yılı'nda hepinize güveniyorum. Komisyon toplantılarında, genel kurul çalışmalarında ve diğer yasama faaliyetlerinde fedakarca bulunmanızı, şuurlu ve hazırlıklı şekilde katılmanızı, bununla birlikte tam bir devam sağlayarak gereğini yapmanızı önemle bekliyor, öncelikle temenni ediyorum. Muayyen ve müdrik bir rulüa sizlere umut bağlamış vatandaşlarımızın haklarım savunmanızı, mazlumların nefesi, sessiz milyonların yükselen sesi olmanızı hem rica ediyor, hem de hepinizi görevlendiriyorum. Bekleyecek vaktimiz yoktur. Oyalanmaya halimiz yoktur. Yerimizde saymaya, patinaj yapmaya, mirastan yemeye hakkımız yoktur. Her milletvekili arkadaşıma yeni Yasama Yılında üstün başarılar diliyorum" dedi.

"Hiç kimsenin, hiçbir oluşumun lütfuna, himmetine, hikmetine muhtaç değiliz" 

"Partimizin 50. yılı kutlamalarına az bir süre kala, 50 milletvekiliyle istikbalin mimarisine, istiklalimizin muzafferliğine sonuna kadar destek verip, bu uğurda hizmet edeceğiz" diyen Bahçeli, "Unutmayınız hiç kimsenin, hiçbir oluşumun lütfuna, himmetine, hikmetine muhtaç değiliz. Hiç kimsenin kollamasına, korumasına ihtiyaç da duymuyoruz. Bize Allah'ın himayesi yeter, keremi yeter, bize milletin sevgi ve desteği yeter. Diyor ya merhum Namık Kemal: 'Kimsenin lütfuna olma talip; bedeli cevher-i hürriyettir.' Biz haysiyet ve hürriyetimizle varız; bedel ödetecek, diyet isteyecek henüz anasının karnından doğmamıştır; eğer böyleleri varım diyorsa alnını karışlar, aklını alır, haddini bildiririz. Biz Milliyetçi Hareket Partisiyiz. Biz Türk milletinin ta kendisiyiz. Biz Türkiye'yiz, Milli Mücadele'yle tezahür etmiş kuruluş felsefesinin, devlet-i ebed müddet, millet-i ebed müddet şuurunun bayraktarıyız. Biz Türklüğün keskin kılıcı, kardeşlik ve beraberlikle geçen kutlu asırların ebedi muhafızları, taşıyıcı kudreti, tayin edici kuvvetiyiz" ifadelerini kaydetti.

 
Endonezya'da ölü sayısı bin 234'e çıktı
 
Otobüs şoföründen genç kıza taciz
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
İran'dan İsrail'e Suriye uyarısı
İran Ulusal Güvenlik Konseyi Sekreteri Ali Shamkhan, İsrail’e son dönemde ...
Cumhurbaşkanı Erdoğan temsilciler ile görüştü
Almanya’ya resmi ziyaret düzenleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Brunson olayının bizim ekonomimizle bir alakası yoktur'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de ev hapsinde bulunan rahip ...
 
‘Hüseyin Avni Ulaş Erzurum’un medarı iftiharı'
Aydemir, ‘Erzurum’u bir tefekkür adresi halinde ülke gündemine taşıyan ...
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik'ten yerel seçimde ittifak açıklaması
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Cumhur ittifakına verdiğimiz değer, önem ...
Bakan Çavuşoğlu: 'Mali saldırının arkasında bazı kardeş Müslüman ülkeler de var'
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dövizdeki dalgalanmalara değinerek ...
 
Son dakika... Bahçeli: 'Suriye’nin geleceğinde Esad yer almamalıdır'
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bir defa Suriye’nin geleceğinde Esad ...
Bakan Çavuşoğlu'ndan İdlib açıklaması
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tahran Zirvesi sonrası Antalya’da önemli ...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'İdlip’de ateşkes sağlanmalı'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib’deki bombardımanların durdurularak bir ateşkes ...
 
ANKARA
YAZARLAR
Vedat Bilgin
Vedat Bilgin
2084 veya dijital tekelci sermaye diktatörlüğü
Ülker Piriyeva
Ülker Piriyeva
Fransa'nın dış politikası tamamen değişmeli
Mehmet Metiner
Mehmet Metiner
Koronavirüsle imtihanım...
Erkan Zorlu
Erkan Zorlu
Kıskançlık derdinin dermanı yok…
Markar Esayan
Markar Esayan
Keşke o kadar basit ve kolay olsa…
Ardan Zentürk
Ardan Zentürk
Yunan'ı ezdirmez, İsrail'i tehdit ettirmezler…
TWITTER'DA ANKARA GAZETESİ
FACEBOOK'TA ANKARA GAZETESİ
ANKARA GAZETESİ
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ANKET
Türkiye'nin aktif dış politikasını nasıl buluyorsunuz?

Doğru Buluyorum
Yanlış Buluyorum
Fikrim Yok

Sonuçları göster Anket arşivi
ARŞİV
Ana Sayfa Teknoloji Gündem Siyaset Ekonomi Asayiş Eğitim-Bilim Kültür-Sanat Sağlık-Yaşam Dünya Spor
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri