Ana Sayfa Teknoloji Gündem Siyaset Ekonomi Asayiş Eğitim-Bilim Kültür-Sanat Sağlık-Yaşam Dünya Spor Yerel Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çorum'da
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çorum'da
5 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi
5 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi
İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı'dan Özdağ'a sert eleştiri
İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı'dan Özdağ'a sert eleştiri
Bakan Nebati: 'Kur Korumalı TL Mevduat hesabını eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum'
Bakan Nebati: "Kur Korumalı TL Mevduat hesabını eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum"
Asya borsaları Çin gündemiyle karışık seyretti
Asya borsaları Çin gündemiyle karışık seyretti
HABERLER>GÜNDEM
26 Kasım 2021 Cuma - 12:59

Aydemir: ‘Kadına şiddeti lanetliyoruz’

Milletvekili Aydemir, Kadına şiddeti reva görenleri lanetlediklerini vurguladı. Kadına saygı ve müşfik yaklaşımın milli ve manevi bir görev olduğunun altını çizen Milletvekili Aydemir, ‘Kadına dönük bırakın şiddeti, kaş çatmayı bile saygısızlık görüyoruz. ' dedi

Aydemir: ‘Kadına şiddeti lanetliyoruz’

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, İYİ Parti'de siyaset yapan isimlerin, CHP ile ittifakı gözden geçirmesini istedi.

Milletvekili Aydemir, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, tutuklu eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, dün sosyal medya hesabından muhalefet partilerine dönük "ortak miting" çağrısı yaptığını, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Mersin'de ilk mitinglerini yapacaklarını açıkladığını anımsattı.

AYDEMİR SAĞLIK BAKANLIĞI VİZYONUNU PAYLAŞTI

Sağlık Bakanlığı vizyonunu değerlendiren Milletvekili Aydemir, Bakan Fahrettin Koca’nın TURKOVAC milli aşısının acil kullanım çağrısını paylaşarak, Türkiye’nin sağlık alanında kat ettiği küresel başarıdan dolayı müftehir olduklarını belirtti. Covid19 illeti sebebiyle her gün 200 kişiye yakın insanın kaybedildiğine işaret eden Milletvekili Aydemir, aşı çağrısında bulundu, herkesi virüsle mücadele konusunda daha dikkatli olmaya davet etti.

DEMİRTAŞ’IN ORTAK MİTİNG ÇAĞRISI VE CHP’NİN MERSİN MİTİNGİ

Milletvekili Aydemir Basın toplantısında ana gündemi tutuklu bulunan HDP eşbaşkanı Demirtaş’ın ortak miting çağrısı ve aynı gün CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Mersin’de ilk miting yapılacağı yolundaki açıklaması oluşturdu.

Yaşanan bu gelişmeler karşısında, Milletin çok daha dikkatli ve müteyakkız olması gerektiğini belirten Milletvekili Aydemir, "Sabah Selahattin Demirtaş bu tweeti atıyor, akşam Sayın Kılıçdaroğlu ona karşılık veriyor; 'Talimatı aldık' diyor. Bir bakıma aynen böyle, bu anlama geliyor. Terör örgütleriyle aralarına mesafe koymayanlara, terör örgütüyle hemhal durumda olanlara ışık saçarsanız ya da bir kapı aralarsanız, mutlaka ardından gelecek, ülkenin bölünmesine dönük taleplerdir." dedi.

AYDEMİR SORDU: ‘TALİMAT KİMDEN GELİYOR?”

Milletvekili Aydemir, ‘Bakın talimat kimden geliyor, Sabahleyin Selahattin Demirtaş tweeti atıyor, akşam sayın kılıçdaroğlu ona karşılık veriyor, adeta ‘talimatı aldık’ diyor. Bu anlama geliyor. Ve tveetin altında da, Olağanüstü MYK toplantımız sona erdi, kararımızı birazdan açıklayacağız’ diyor, sonra da karalarını açıklıyor. Yani Demirtaş talimatını aldık, gördük, MYK’da görüştük, bu talimata uygun olarak mitinglere başlıyoruz, ‘ diyor. Terör örgütleriyle aralarına mesafe koymayanlara, terör örgütüyle hemhal durumda olanlara ışık saçarsanız, ya da bir kapı aralarsanız mutlaka ama mutlaka ardından gelecek olan nedir, ülkenin bölünmesine dönük taleplerdir. ‘ kaydını düştü. Aydemir, ‘Öyleyse milletimiz altını çizerek her zaman söylüyoruz, çok daha dikkatli olmalı, çok daha müteyakkız olmalı. Bunların birbirinden ayrıları gayrıları yok.’ dedi.

‘BU MİLLET SİZE HAKKINI HELAL ETMEZ’

İYİ Parti'de siyaset yapan isimlere seslenen Milletvekili Aydemir, "HDP ile birlikte hareket ederseniz, bu millet size hakkını helal etmez. Bunlarla müşterek hareket etmek, mitinglerini onaylamak, onlarla aynı hal, düzen üzere yürümek demektir. Lütfen, Selahattin Demirtaş'ın talimatı, Kılıçdaroğlu'nun da bu talimatı yerine getirme çabası sizin için bir gösterge olsun. Daha dikkatle hareket edin ve CHP ile olan ittifakınızı bir an önce gözden geçirin. Sizin bu müttefik haliniz, CHP'yi de teşvik ediyor. HDP'nin güdümünde yürümeye teşvik ediyor. Bu da bir başka vebaldir." diye konuştu.

AYDEMİR’DEN YERİ VE MİLLİ AŞI DEĞERLENDİRMESİ

Milletvekili Aydemir’in basın toplantısında diğer bir önemli gündemi TURKOVAC aşısıyla ilgili gelişmeler oldu. Milletvekili Aydemir, ‘Sağlık Bakanımız Sayın Koca,, Turcovac aşısıyla ilgili olarak, acil kullanım başvurusunda bulunduklarını ifade etti. Sağlık alanında geldiğimiz noktayı ifade bakımından bu aşama çok değerlidir. Sinovac’tan 3 kat daha etkili olduğu belgelenmiş bir aşıdır bu. Her safhası bize aittir. Yüzde yüz yerli Türk aşısı. İnşallah bütün dünyaya değer katacak, bütün dünyanın sağlık sistemine, insanların daha sıhhatli yaşamasına mutlaka katkısı olacaktır. Bununla hepimiz iftihar etmeliyiz. Biz iftihar ediyoruz. Sağlık bakanlığımızı ve süreçte kimin desteği ve katkısı varsa onlara da minnettarlığımızı ifade ediyoruz. ‘ dedi.

AYDEMİR’DEN TEDBİRLERE UYMA ÇAĞRISI

Salgınla ilgili olarak herkese maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulması, aşı olunması çağrısını yineleyen Milletvekili Aydemir, ‘Covid19 küresel bir illet. Hepimizin çok dikkatli olması lazım.  Birçok yerleşim alanı var ki, günde 200 kovitten vefat edenin çok daha altında nüfusu oluyor. Covitten her gün 200 ve üzerinde insanı kurban veriyoruz. Ama öyle köyler var ki, 50 kişi yaşıyor, 100 kişi yaşıyor. Yani 220’ün altında nüfusu olan yerler var. Her gün bir köyü kaybediyoruz gibi düşünülebilir. Buna göre çok dikkatli olmamız lazım. Hepimizin bu konuda müteyakkız davranması lazım. Her birimiz, hasta olmayabiliriz, aşı olduğumuz için biz bu hastalığa karşı mukavvim olabiliriz, ama, taşıyıcı pozisyonumuzu unutmayalım. Ve bir vebal yüklendiğimizi hiçbir zaman aklımızdan çıkarmayalım. İnşallah bu bütçe vesilesiyle özel – Sağlık alanında çok şükür geldiğimiz nokta hakikaten birçok ülke ile kıyaslanamayacak kadar zirve noktalardadır, doruk noktalardadır. Ama bu covid illeti maalesef bizde de yerleşik bir halde. Bunu da bir an önce atlatacağız inşallah hep beraber dikkatli olalım diyoruz.’ diye konuştu.

‘KADINA SAYGI MİLLİ VE MANEVİ VECİBE’

Toplantıda, Kadına Şiddetle mücadele konusunu ele alan Milletvekili Aydemir, Kadına şiddeti reva görenleri lanetlediklerini vurguladı.  Kadına saygı ve müşfik yaklaşımın milli ve manevi bir görev olduğunun altını çizen Milletvekili Aydemir, ‘Kadına dönük bırakın şiddeti, kaş çatmayı bile saygısızlık görüyoruz. Bir büyük kozmik zemine atılmış negatif enerji olarak görüyoruz.  Kadın değerli, kadın çok yüksek bir kavram. Analarımız, bacılarımız, eşlerimiz, kardeşlerimiz. Medeniyetimiz kadını baş tacı eden bir medeniyettir. Medeniyetimiz cenneti anaların ayağının altına alan bir medeniyettir. O yüzden de kadına şiddet kavramı geçtiği zaman yüreğimizin ürpermesi lazım. Kadına şiddet insanlık dışı bir olgudur. Herkes kadına doğru bu neviden negatif bir enerji ile yöneldiğinde gözünün önüne annesi gelsin. Gözünün önüne kız kardeşi gelsin. Eşi gelsin, kız evladı gelsin. Kadına müşfik davransın, şefkatle yaklaşsın. Bu bizim için dini ve milli bir vecibedir. ‘ dedi.

SÜTÇÜ İMAM’A VEFA

Basın toplantısında 25 Kasım 1922’de Hakka vuslata eren Sütçü İmam’ın ahirete irtihal yıldönümünün  99’uncu yıldönümü olduğunu hatırlatan Milletvekili Aydemir, O’nun Kahramanmaraş’ın kurtuluşunda Bayrak isim olduğunu, Kahramanmaraş’ta işgalci Fransız-Ermeni askerlerine karşı ilk kurşunu attığını kaydetti. Aydemir, Sütçü imamı rahmet ve minnetle anıyoruz. ‘ dedi.

Özellikle siyasi zeminde şehitlerin aziz hatıralarını incitecek yaklaşımlardan uzak durulması gerektiğine dikkat çeken Milletvekili Aydemir, ‘Onlar vatanın birliği, devletin dirliği, milletimizin bütünlüğü için canlarını adadılar. Onların ruhlarını muazzep hale getirecek davranışlarınız olursa, iflah olma şansımız olmaz. Birileri belki, sünnetullah kavramından bir şey anlamıyor olabilirler, ama bu bir hakikattir, mutlaka ama mutlaka eden bulur. Hele hele vatan için canlarını feda edenler ruhlarıyla muazzep kılınırsa bu karşılık çok daha hızlı gelir ve bunları yok eder. ‘ kaydını düştü.

AYDEMİR GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLANDIRDI

Basın toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını cevaplandıran Milletvekili Aydemir, Birleşik arap emirliği ile yapılan anlaşmalar konusunu değerlendirdi.  Birleşik Arap Emirlikleri ile yapılan yatırım anlaşmasının muhalefet tarafından daha önce iki ülke arasındaki ilişkiler hatırlatılarak eleştirilmesine ilişkin değerlendirilmesi sorulan Milletvekili Aydemir, "Muhalefetin derdi; bu ülkeye yatırım yapılmasın, bu ülkeye dışarıdan aktarım olmasın, ülkemiz iktisadi bakımdan dışarıdan yönlendirilen çökertme girişimine mukavim hale gelmesin. Muhalefetin derdi bu." yanıtını verdi. Muhalefetin açıklamalarında gerçeklik payının olmadığını dile getiren Aydemir, "Buraya kim ki yatırım için gelmiş, başımızın üstünde yeri vardır." ifadesini kullandı.

 
Bedeni uykuya zorlamak sinirli hissettiriyor
 
Çin, Rusya ve Hindistan dışişleri bakanları bir araya gelecek
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Koronavirüs salgınında vaka sayısı düne göre azaldı
Türkiye'de koronavirüs vaka sayısında düne göre düşüş yaşandı.
Turkovac için acil kullanım onayına müracaat
Yerli Covid-19 aşısı Turkovac için acil kullanım onayına müracaat edildi.
Pakdemirli: "Tarım, orman ve su tarihte hiç olmadığı kadar önemli hale geldi"
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli son üç yıldır küresel anlamda ...
 
Yanık: “Şiddetsiz bir toplum inşaası yolunda üzerimize düşen görevi yapmaya kararlıyız”
Bakan Derya Yanık, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ...
Bakan Koca: "Salgın kontrolünde yeni tedaviler de devreye alınacak"
Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu bugün video konferans yöntemiyle ...
Aydemir: ‘Erzurum’dan atılan her adım bereket getirir’
Milletvekili Aydemir, Adalet Bakanlığı Bütçe görüşmelerinde gündeme getirilen ...
 
Koronavirüs salgınında vaka sayısı düne göre azaldı
Türkiye'de koronavirüs vaka sayısında düne göre düşüş yaşandı.
Bakan Özer'den öğretmenler Günü'nde okul ziyareti
Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ...
Sağlık Bakanlığı ilaç denetimlerine devam ediyor
Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ve İl Sağlık ...
 
ANKARA GAZETESİ
ANKARA
YAZARLAR
Vedat Bilgin
Vedat Bilgin
Veda zamanı
Ülker Piriyeva
Ülker Piriyeva
Fransa'nın dış politikası tamamen değişmeli
Mehmet Metiner
Mehmet Metiner
Koronavirüsle imtihanım...
Erkan Zorlu
Erkan Zorlu
Kıskançlık derdinin dermanı yok…
Markar Esayan
Markar Esayan
Keşke o kadar basit ve kolay olsa…
Ardan Zentürk
Ardan Zentürk
Yunan'ı ezdirmez, İsrail'i tehdit ettirmezler…
TWITTER'DA ANKARA GAZETESİ
FACEBOOK'TA ANKARA GAZETESİ
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ANKET
Türkiye'nin aktif dış politikasını nasıl buluyorsunuz?

Doğru Buluyorum
Yanlış Buluyorum
Fikrim Yok

Sonuçları göster Anket arşivi
ARŞİV
Ana Sayfa Teknoloji Gündem Siyaset Ekonomi Asayiş Eğitim-Bilim Kültür-Sanat Sağlık-Yaşam Dünya Spor
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri